Tävlingsekipage som är aktiva och tävlar för Hultsfred Brukshundklubb

För att sidan ska kunna hållas aktuell, behövs att ni hör av er och säger vilka hundar som ska finnas med, samt att ni meddelar när ni blivit uppflyttade eller på annat sätt meriterat er hund. Tacksam för info. Maila Elin

Charlotte Alnemo

Gråmanns Unny

Schäfer

född 2008

 

 

 

Lydnad  Klass I  Klass II  Klass III  Elit
  1:a pris -  -

 -

Bruks

 Appell  Lägre  Högre  Elit/cert
  Uppfl spår  -  -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt

     MH

     BH        Godkänd

     BSL 1   Godkänd
     IPO 1

     IPO 2

     2009 års klubbmästare i Lydnad

Lena Dahlberg

Klinthults Fly (Flisan)

Border Collie

född 2006

 

Lydnad  Klass I  Klass II  Klass III  Elit
   LP 1:a pris  -  -
Bruks  Appell  Lägre  Högre  Elit/cert
   -  -  -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt

   Godkänt vallhundsprov

Lena Dahlberg

Kelliegårdens Fun

Border Collie

född 2009

 

Lydnad  Klass I  Klass II  Klass III  Elit
  1:a pris 1:a pris 1:a pris  -
Bruks  Appell  Lägre  Högre  Elit/cert
  Uppfl spår  -  -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt

     MH

      Godkänt vallhundsprov

Kina Hamrén

Rixdivans Blinka (Foxy)

Schäfer

född 2011

 

 

 

Lydnad  Klass I  Klass II  Klass III  Elit
  1:a pris - -  -
Bruks  Appell  Lägre  Högre  Elit/cert
  Uppfl spår  Uppfl sök Uppfl sök  -
Agility  -  -  -  -

Övrigt

 

         MH

 

Leif Karlsson

Black Blossom Lord Nobell

Finsk lapphund

född 2009

 

LydnadKlass IKlass IIKlass IIIElit
 LP2:a pris--
BruksAppellLägreHögreElit /cert
 ----
Agility----
ÖvrigtUtställning: 5 förstaplatser och 4 CK i unghundsklassen 2011

Emma Kennmark

Kelso

Australian Kelpie

född 2008

 

Lydnad Klass I Klass II Klass III Elit

 

 

LP LP LP  -
Bruks Appell Lägre Högre

    Elit/cert

  Uppfl spår Uppfl spår Uppfl spår

Godkänd

Agility

 

- - - -

Övrigt

     KORAD

      MH

      SE UCH

      SE V-11

Ewa Kjällander

RixDivans Bonnie

Schäfer

född 2011

 

 

Lydnad  Klass I  Klass II  Klass III  Elit
  1:a pris 1:a pris  -  -
Bruks  Appell  Lägre  Högre  Elit/cert
  Uppfl spår  -  -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt

         MH

Anna Lindén

Limistar's Snooker

Australian Shepherd

född 2011

 

Lydnad Klass I Klass II Klass III Elit
  1:a pris - - -
Bruks Appell Lägre Högre Elit /cert
  - -  -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt

     Utställning: 2 st BIR, BIG R, BIG 5

Petra Nilsson
Räcksmattarnas Starka Alfred
Dvärgschnauzer

född 2007

 

 

 

Lydnad Klass I Klass II Klass III Elit
  LP LP - -
Bruks Appell Lägre Högre Elit /cert
       -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt

 

    MH  

     Klubbmästare i lydnad 2012

Camilla Petersson

Spike

Border Collie mix

född 2014

Lydnad Klass I Klass II Klass III Elit
 1:a pris- - -
Bruks Appell Lägre Högre Elit/cert
 - - - -
Agility - - - -
Övrigt

  

Åsa Thyrén Lind

Havrevingens Ikon

Holländsk Herdehund

född 2012

 

Lydnad Klass I Klass II   Klass III Elit
  LP LP   - -
Bruks Appell Lägre   Högre Elit /cert
  Uppfl sök
Uppfl sök
 Uppfl spår

 
   -  -
Agility  -  -    -  -
Övrigt

  

   

Elin Winnerhed

Trollyckes Apollo

Border Collie

född 2010

 

Lydnad Klass I Klass II Klass III Elit
  LP 1:a pris 1:a pris -
Bruks Appell Lägre Högre Elit /cert
   -  -  -  -
Agility  -  -  -  -
Övrigt