header1

Hultsfred brukshundklubb tackar alla duktiga utställare
för att ha medverkat med vackra hundar och strålande humör.

Vi vill också tacka alla funktionärer, ringsekreterare och domare
- utan er att denna dag inte bivit så trevlig som den blev.

Och slutligen ett tack till alla de företag som är med och stöttar klubben i alla våra påhitt!


 

Resultat BIG

Grupp 1

1, Que Sera Sera Valkyria SE16863/2017
Ägare: Ylwa Petersson
Uppfödare:

2. Sunnagårdens Hanna SE45081/2016
Ägare: Katarina Harnelid
Uppfödare: Gudrun Hortell

3. Wow Lixoms Bluehill Charmer SE26857/2018
Ägare: Britt-Marie Mörnefält
Uppfödare: Liz Knutsson

4. Xayenne av Ulfsäter SE35991/2018
Ägare: Lotte Olsson
Uppfödare: Lars Hammar
 

Grupp 2

1. Kahnjee Cole Pharah SE48667/2017
Ägare: Isabelle Värme
Uppfödare: Helena Johansson & Joakim Andersson

2. One Moment Be Brave SE45536/2018
Ägare: Maria Donnegård
Uppfödare: Lizette Grönvall

3. Funnyfail's Briljanta Beth SE54784/2015
Ägare: Anna Wenell
Uppfödare: Maja Lind

4. Riverhoffs Quattro Ozzy SE48166/2018
Ägare: Kristina Waxegård
Uppfödare: Agneta Falk

Grupp 3

1. Exblode Born Secretly SE56452/2017
Ägare: Pia Johansson
Angelica Gustavsson
 

Grupp 5

1. Herding Instinct's Voice of Victory SE44856/2016
Ägare: Cathrine Jonsson
Uppfödare: Cattlin Marqués

2. Foxfire Kinkul Kozy SE19272/2016
Ägare: Marina Nilsson
Uppfödare: Ulla-Carin Totney

3. Björkbergets Greve SE19190/2017
Ägare: Per Axelsson & Jenny Jonsson
Uppfödare: Morgan & Helena Robertsson

4. Sutamuroku Daiseikou SE30999/2018
Ägare: Johan Olofsson
Uppfödare: Lena Sonefors
 

Grupp 6

1. Björknä Åska SE39568/2018
Ägare: Tobias Karlsson
Uppfödare: Arne Persson

2. Skeppstadsholmens Lady Madonna SE29346/2018
Ägare: Lena Botvidsson
Uppfödare: Irene Göransson
 

Grupp 7

1. Discovery's Zummer N' Breeze SE42429/2014
Ägare: Gerd Svensson
Uppfödare: Jenny Ronnebro & Bo Rehn

Grupp 8

1. Perchwater Follow Your Dream SE55157/2016
Ägare: Madeleine Ivarsson
Uppfödare: Frida Ankersson

2. Bogaloo's I'm In The Flow SE27444/2018
Ägare: Lena Stockhaus Karlsson
Uppfödare: Mia Humell

3. Tiny Stella Cassius SE49502/2015
Ägare: Henrik Aamodt
Uppfödare: Leena Koskinen

4. Lexxfield Tekla SE42884/2017
Ägare: Charlotta Holmgren
Uppfödare: John Robert JR Lewis

Grupp 9

1. Temple Fontana's New Year Outfit SE16319/2017
Ägare: Veronica Olsson
Uppfödare: Anette Pettersson

2. Ester SE31766/2018
Ägare: Kristina Milltegh
Uppfödare: Karin Hultberg

3. Griffweiler's Hercule Poirot SE21049
Ägare: Marianne Barker
Uppfödare: Vicktoria Robler

4. Young Lo's Skip The Dress SE44160/2016
Ägare: Mia Hagman
Uppfödare: Sofi & Peter Pålsson
 

Resultat Best In Show

Valpar

1. Argos de Sweet Ohana SE19437/2019
Ägare: Ulla-Karin Totney
Uppfödare: Rebeca Alvarez Gonzales

2. Goldbourne Dream to Bolles SE18935/2018
Ägare: Kristina Lundin
Uppfödare: Ken Morgan Stanley

3. Tsachillie's Bushy Evergreen SE13086/2019
Ägare: Kristina Milltegh
Uppfödare: Kristina Milltegh

4. Temple Fontana's Valentino SE56640/2018
Ägare: Veronica Olsson
Uppfödare: Anette Pettersson

Veteran

1. Foxfire Briliant Benji SE56915/2009
Ägare: Rose-Marie Forsberg
Uppfödare: Ulla-Carin Totney

2. Manaca's It's In His Kiss SE22068/2007
Ägare: Madeleine Ivarsson
Uppfödare: Monica Forsander

3. Snöflinga SE15752/2010
Ägare: Maja Lind
Uppfödare: Annette Andersson
 

Junior/öppenklass

1. Perchwater Follow Your Dream SE55157/2016
Ägare: Madeleine Ivarsson
Uppfödare: Frida Ankerson

2. Kahnjee Cole Pharah SE48667/2017
Ägare: Isabell Värme
Uppfödare: Helena Johansson & Joakim Andersson

3. Que Sera Sera Valyria SE16853/2017
'Ägare: Ylwa Petersson
Uppfödare:

4. Discovery's Zummer N'Breeze SE42429/2014
Ägare: Gerd Svensson
Uppfödare: Jenny Ronnebro & Bo Rehn

5. Temple Fontana's New Year Outfit SE16319/2017
Ägare: Veronica Olsson
Uppfödare: Anette Pettersson

Vid eventuella frågor kontakta emma@hultsfredbrukshundklubb.se